Производи
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Фокусирајте се на полето за мебел и електронски апарати.

Најдобар квалитет на фабрика за алуминиумски правоаголник
Најдобар квалитет на фабрика за алуминиумски правоаголник
Професионален правоаголник алуминиумски производител на етикета, детали за етикетата за правоаголник алуминиум.21 години искуство со производство на метал знак, од дизајн на трговски марки до мувла развој на производ калапи, секоја врска е прецизен и се стреми кон совршенство; воведување на софистицирана опрема од странство, изберете материјали на изворот, го контролираат целиот систем за управување со производството и се стремат да креираат најсовршен квалитет.
Најдобри заоблени CD линии Алуминиумска фабрика - Алис фабрика
Најдобри заоблени CD линии Алуминиумска фабрика - Алис фабрика
Барате заокружен добавувач на алуминиумски знаци? Детали за заоблени алуминиумски значки.Ние (Алис) е 21-годишен професионален метален знак за прилагодување на претпријатието. Имаме повеќе од 100 вработени, производствена база од 1500 квадратни метри и продолжуваме да воведуваме професионална модерна опрема за производство. Со цел да се задоволат потребите на конкуренцијата на пазарот и следење на економскиот тренд, во последниве години континуирано развиваме домашна и странска трговија за е-трговија, постојано постигнувајќи напредок и иновации.
Најдобра Кина Најдобра алуминиумски знаци Производители-Алис Фабрика Цена - Алис
Најдобра Кина Најдобра алуминиумски знаци Производители-Алис Фабрика Цена - Алис
Професионална алуминиумска значка Производство, детали за најдобар алуминиумски значка.Алис Најдобра Кина Најдобра Алуминиумски значки Производители-Алис Фабрика Цена - Алис, сопствена фабрика и повеќе од 100 вработени, трошоците се помалку од истата индустрија 2% со ист квалитет.Ние (Алис) е професионален производител на име на мебел, можеме да произведеме легура на цинк, алуминиум, бакар, месинг, ПВЦ, итн. Метални знаци и имиња на имиња се широко користени, покривајќи ги сите сфери на животот и прилагодување на прилагодувањето.
Етикетите од алуминиумски легури се користат во секојдневниот живот - Кина алуминиумски производителни производители-Алис
Етикетите од алуминиумски легури се користат во секојдневниот живот - Кина алуминиумски производителни производители-Алис
Во потрага по алуминиумска значка? Детали за црвена алуминиумска значкаЗначката е најважен дел од секој производ за идентификација на целокупната слика и сила на производителот.Легура базирана на алуминиум со одредена количина на други легирање елементи е еден од светлиот метални материјали.

Алис покрива 2000 квадратни метри и има повеќе од 50 работи кои работат тука каде што вклучуваат сите оддел: QC, дизајн, производ, промоција, клиент-sevice, нашиот професионален тим ќе создаде висок квалитетМетални имиња за вас.


До сега, Алис веќе има 5 сопствени патенти и има услуга за индивидуални потреби. Исто така, има изградено долгорочна стратегија соработка со многу познати компании, Фокс пример: Huawei, црвено јаболко итн.

 • Нашите услуги
  Професионален претприемачки водич тим, високо потенцијален интелигентен + индустриски синџир развој
 • Задржување на трошоците
  Тоа е од витално значење за секој изведувач да не го надмине буџетот и затоа плаќаме најголемо внимание.
 • Обезбедување на квалитет
  Секој проект на кој работиме е проверен за обезбедување на квалитет за задоволување на потребите на модерното општество.
 • Инсталација на опремата
  Нашиот професионален тим може да ги инсталира сите видови на опрема во завршената зграда како дел од пост-градежни услуги.
 • 1998+.
  Основање на компанијата
 • 500+.
  Персонал на компанијата
 • 3000+.
  Фабрика област
Алис посвети на прецизен производ, бидејќи е основана во 1998 година, особено се фокусира на полето за мебел и електронски апарати како тенденција.

Главните производи на Алис имаат секаков видМетални имиња Изработени од нерѓосувачки челик, титаниум, бакар на алуминиум и така натаму. Покривање на офорт, кастинг на компресија, оксидирање, полирање, гумени во процес итн. Во меѓувреме, Алис може да ги направи сите картички, како што се знакот, знакот за мрзнење, бројот на плочата, налепниците на плочата, налепниците на плочата, налепниците на плочата, налепниците на плочата и сл.

"Квалитет највисока, ефикасност најдобро" се зема како наш развиена визија.

Барате каде металните етикети се на мебелот - Алиса
Барате каде металните етикети се на мебелот - Алиса
Главниот производ на Алис има секаков вид на табла направена од нерѓосувачки челик, титаниум, бакар на алуминиум и така натаму. Покривање на офорт, кастинг на компресија, оксидирање, полирање, гумени во процес итн. Во меѓувреме, Алис може да ги направи сите картички, како што се знакот, знакот за мрзнување, бројот на куќата, налепниците на плочата, налепниците на плочатаМетални етикети за мебел и така натаму.
Прилагодено обработка на метални знаци, печат процес на производство на знаци-Алис фабрика
Прилагодено обработка на метални знаци, печат процес на производство на знаци-Алис фабрика
Принципот на печат машина е да се вози на замаец низ моторот, како и преку квачилото и менувачот за да се вози механизам чудак и поврзување прачка да се движат на лизгачот нагоре и надолу, и да се вози на цртеж умре за формирање на челик. Таканаречената двојна подразбира дејство дека печатот има два лизгачи, кои се поделени во внатрешен лизгачот и надворешна лизгачот. внатрешен лизгачот дискови на удар или умре на мувла, и надворешниот лизгачот дискови празно носителот прстен на мувла. Во исто време, на празно носителот првите потези да притиснете на работ од челик, а потоа и на внатрешниот слајд потези да се водат. Всушност, она што ние го нарекуваме удирање машина е заедничко име, што е она што ние често го нарекуваат удирање машина. Научно име треба да се нарекува печатот.
Строго го контролираат квалитетот на метален знак за обработка на процесот и фабриката за финализација-Алис
Строго го контролираат квалитетот на метален знак за обработка на процесот и фабриката за финализација-Алис
Хидраулична преса (еден вид на хидраулична преса) користи посебна хидраулично масло како работна средни и хидраулична пумпа како извор на енергија. На хидраулично масло влегува во цилиндарот / клипот преку хидраулична гасоводот по сила на пумпата, а потоа колку ги има во собата на цилиндарот / клипот на исти печати, пломби во различни позиции се различни, но сите тие ја играат улогата на пломбирање, така што на хидраулично масло не можат да излегуваат во јавноста. Конечно, преку еден начин вентил, хидраулично масло се дистрибуира во резервоарот за масло да се направи циклус цилиндарот / клипот за вршење на работа да се заврши одредена механички акција како еден вид на машини за продуктивноста.
Трговија на големо Професионална мебел Етикета Производител-Алис со добра цена - Алис
Трговија на големо Професионална мебел Етикета Производител-Алис со добра цена - Алис
Професионален производител на етикета за мебел-АлисаНие (Alice) е професионален производител на име на мебел, можеме да произведеме легура на цинк, алуминиум, бакар, месинг, ПВЦ, итн. Метални знаци и имиња на имиња се широко користени, покривајќи ги сите сфери на животот и поддршка на семејниот прилагодување. Произведените знаци се лесни и практични, убави и великодушни, со исклучителни детали, непречено изработка и силен тридимензионален впечаток. Тоа е заеднички третман на површинатаАлис на големо Професионален производител на мебел - Алис со добра цена - Алис, сопствена фабрика и повеќе од 100 вработени, трошоците се помалку од истата индустрија 2% со ист квалитет.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Ако имате повеќе прашања, пишете ни!

Име
Телефон
Е-пошта
име на компанија
содржина